22 kuud vana tütarlapse intiimpiirkond 16.04.21 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mure algas sügisest.
Laps ei luba puhastada oma intiimpiirkonda kui ntx kakaga koos on ( kannab mähkmeid ).
ajab jalad risti,vigiseb :( on märgata olnud suurte häbememokkade vahel punetust.
pika jutu ja õrnalt tegutsemise peale olen saanud puhastatud, kuid ta ikkagi ajab ka sel ajal vastu sellele tegevusele.
Ma ei oska kuidagi rohkemat teha.
ka vannis pestes samalugu, kuidagi saan puhastatud.
Ei ole tundnud halba lõhna sealt, ega ka pole voolust märgata olnud.
Olen nüüd kasutanud intiimpesugeeli, et siis äkki nagu pehmemalt saan puhastada kui lihtsalt vee all.
Ma ei oska kuhugi pöörduda

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Lastel ei pea kasutama alakeha pesemiseks eraldi vahendeid, aitab ainult soojast veest.
Kui intiimpiirkonnason punetus võib sellel olla põhjuseks ärritus, nt ei sobi mähkmed, või on seal nahapõletik (seened, bakterid) . Kahjuks ei oska ilma last nägemata mingisugust diagnoosi pakkuda ja ilma selleta on raske ka soovitusi anda. Ärrituse vastu võite nt proovida Linola Balmi või Sudokreemi või Cicaplast kreemi. Esmalt rääkige ikkagi perearstiga ja kui sealt abi ei saa, siis nahaarstile saab minna ka ilma saatekirjata.

Lugupidamisega,
Tiia Voor