Päevakübara tinktuuri tarvitamine imetamise ajal 24.08.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen imetav ema, laps on kolmenädalane. Jäin paar päeva tagasi (kolmapäeval) kõrgesse palavikku (39,3), kestis üks päev. Aga lugesin imetamise raamatust, et võib võtta päevakübara tinktuuri, enesetunde parandamiseks. Ise ei taibanud koheselt vaadata ning alles täna märkasin, et see sisaldab 40% alkoholi. Võtsin 2 päeva ja 3x päevas. Nüüd täna on laps eriti jonnine, justkui gaasitab, punnitab kakat, lõpuks kakab ära. Meenub, et hakkas nö gaasitama-punnitama sama päeva õhtul, kui olin palavikus ja juba päevakübra ekstrakti võtnud. Muretsen nüüd, et kas tegin oma lapse tervisele kuidagi kahju? Olgugi, et lahjendasin tilkasid vees ja mahlas. Mida saaksin teha, et tema enesetunnet leevendada? Saab probiootikumi.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilmselt mõjutas last hoopiski Teie haigus ja väikeses koguses punase päevakübara tinktuur väga olulist toimet ei oma. Lapse vanus on ka selline, kus tekivadki tüüpiliselt gaasivalud ehk imiku koolikad, mille vastu ühtki head rohtu soovitada ei saa. Võib ju proovida Espumisani/ Sab simplexi/ Cuplatoni/Infacoli, mis mõnele beebile toovad leevendust, teisele üldse mitte. Hoidke last süles, Teie soojus lõõgastab tema kõhulihaseid. Kiigutage beebit rahulikult, laulge või kuulake koos rahustavat muusikat. Ka soe vesi mõjub lõõgastavalt ja rahustavalt, nii võib abi olla soojast vannistki. Mõnikord aitab ka lapse kõhu päripäeva masseerimine
ja jalgade kõhule painutamine. Koolikute vastu aitab kõige paremini aeg, millagi nad mööduvad iseenesest.

Lugupidamisega,
Tiia Voor