Kopsupõletik 30.06.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Poisslaps, 1.a 10k. 2 nädalat oli kuiv köha, nohu ei olnud. Päeva köha ei esinenud, nii kui magama jäi tekkisd tugevad köhahood, sellega kaasnesid oksendamised. Esimesed päevad oli ka palavik 38,5. Perearst soovitas zyrteci tilku ning teha inhaltsioone. See ei aidanud, kirjutas flixonase ninaspray 1x päevas kaks nädalat. Köha muutus rögaseks ning pidevaks. 2 nädala pärast tõusis öösel palavik 39,6. Perearst tegi kopsuröntgeni ning pani diagnoosiks bronhopneumoonia. Kirjutas AB-ravi augumentin 3mlx2päevas,kokku 7 päeva. Peale seda tegime kordus pildi, mis näitas endiselt, et on põletik.. Palaviku hetkel ei ole, harva köhatav. Perearst soovitas teha inhalatsioone ning hingamisharjutusi. Vereanalüüse ütles pole vajadus võtta ning kordus pilti ka pole vaja teha. Kas on põhjust muretsemiseks? Mis selle põletikuga kopsus teha?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Pärast kopsupõletiku põdemist ja antibiootikumravi lõppemist võtab kopsupildi paranemine aega kuni 6 nädalat.
Kui lapsel köha kaob, laps on rõõmus, aktiivne ja tema hingamine vaba, siis pole vaja kordusanalüüse teha. Kui aga köha jääb püsima üle kuue nädala, siis peab mõtlema kordusuuringute peale.

Lugupidamisega,
Tiia Voor