3-kuune imik pikale lennureisile 09.03.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ees seisab pikk lennureis (3-s osas, kokku 26 tundi) 3-kuuse üldiselt terve imikuga. Kuidas seda reisi talle kergendada? Kas anda lisaks rinnapiimale reisi jooksul vett? Kas imetada õhkutõusmise ajal? Kas on mingeid ravimeid, mida peaksin igaks juhuks kaasa võtma, juhuks kui laps satub hüsteeriasse vmt? Lapsele on broneeritud vastav iste lennukis.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Minu esimene soovitus oleks - võimalusel vältida nii pikka lennureisi nii väikese imikuga.
Õhkutõusmise ja laskumise ajal võiks laps imeda rinda, lutti või pudelit. Üks puha mida neist, sest imemine leevendab rõhu muutusest tingitud ebemeeldivat tunnet kõrvades.
Lennuki õhk on kuiv ja laps, ka imetav ema, vajab lennureisi ajal rohkem vedelikku. Kas selleks on piim või vesi polegi nii oluline. Kui ema ise tarvitab lennuajal rohkelt vedelikku, siis on ka rinnapiim "lahjem" ja tagab lapse vedelikuvajaduse. Võtke kaasa mugav imetamiseks mõeldud kate, et lennukis saaks imetada nii palju ja nii sageli, kui laps seda nõuab. Igaks juhuks võiks olla kaasas ka puhas vesi ja pulber piimasegu valmistamiseks, kui juhtub, et lennureis põhjustab emal rinnapiima koguse vähenemise.
Lennukisse ja reisile võtke kaasa varuga mähkmeid, niiskeid salvrätikuid (saab kasutada lisaks lapse pepu kasimisele ka enda käte puhastamiseks) ja väike linake või tekk ning titariideid, sest ei tea kunagi, millal ja mis koguses võib neid vaja minna.
Ravimitest võiks igaks juhuks olla kaasas valuvaigisti-palavikualandaja, näitkes paratsetamool või ibuprofeen. Kui laps on hädas gaasivaludega ja on selle tõttu kasutanud ravimit, siis võiks seegi kaasas olla.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

.