Laps pudelit ei taha, aga lutti võtab isuga 01.07.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mure on selles, et umbes 2kuusena hakkas laps söögi suhtes streikima (rinnapiima kadumise tõttu saab asendajat). Selle asemel, et oma kogus ära süüa, sööb ta umbes 50-100 ml ja seda iga tunni aja tagant. Seetõttu on ka magamised jäänud väga lühikeseks. Nüüdseks on asi kohe päris hulluks läinud. Kui on söömise aeg ja lapsele pudel suhu panna hakkab hüsteeriliselt karjuma, aga kui lutt anda, võtab seda suure isuga. Magab veel halvemini, pidevad ärkamised nutuga. Arstil on vaadatud, soori pole. Hetkeseisul olen täiesti nõutu, et milles asi võib olla.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Imikud on vahel umbusklikud uue toidu suhtes ja neil läheb aega, et harjuta uue maitsega. Kas olete proovinud ainult ühte piimasegu? Võib-olla oleks laps nõus sööma teist piimasegu. Proovida võiks ka teistsugust lutipudelit.
Vahel on halva isu põhjuseks söömishäire, mille puhul ongi mõnda aega vaja last toita sagedamini ja väiksemate kogustega. Vahel aitab rahulikuma keskkonna loomine – söömine ilma muusikata, telekata ja muude müraallikateta. Ka last söötvad inimesed peavad püüdma jääda rahulikuks.
Haigust peab hakkama otsima, kui laps oksendab korduvalt toidu välja või laps ei võta kaalus juurde või laps ei arene nagu vaja.
Kui toitmisraskused kestavad, siis konsulteerige uuesti perearstiga, kes vajadusel suunab lapse pediaatri vastuvõtule.

Lugupidamisega,
Tiia Voor