1,6 aasta vanuse lapse vereproov. 04.03.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Eelmine küsimus lipsas minema ilma vereanalüüsi andmeteteta.Lisan eelmisele kirjale andmed:
RBC 4,18,HGB 112,HCT32,1,MCV 76,9,MCH 27,MCHC 351,RDW 12,4,
WBC 10,2,LYMF 45,3,MID 18,7,GRAN 36,0;LYMF 4,6,MID 1,9, GRAN 3,7,PLT 217,
PDW 11,2,MPV 6,8,LPCR 12.0

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Vereanalüüsi põhjal ei saa praegu diagnoosida aneemiat. Hemoglobiini tase veres jääb normi alumisele piirile ja kõik muud vereanalüüsi näitajad on momendil normis.
Kui Te muretsete aneemia pärast, siis on oluline vaadata, et laps sööks lihatoite, mis on rauaallikaks. Liha peaks olema tailiha, vorstid ja hakkliha sisaldavad vähe tailiha ja ei anna piisavalt rauda.

Edu soovides,
Tiia Voor