enuresis nocturna 04.12.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

18. aastasel noormehel on juba lapseeast enuresis nocturna. Olukord on käesoleval ajal selline, et noormees viibib kinnipidamisasutuses ja tema haiguse tõttu saab talle osaks kaasvangide poolne pidev alandamine ja mõnitamine, millega kaasneb ka vägivald. Seoses sellega oleks vaja teada, kas on võimalik seda haigust ravida ja kuidas seda haigust ravitakse ning kus on see võimalik.

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Esmalt on vaja selgeks teha enureesi põhjus, ning vastavalt sellele määratakse ravi. Uuringud ja ravi korraldab uroloog või nefroloog. Kuidas toimub see vangla tingimustes, ei oska õelda. Tõenäoliselt peab kõigepealt pöörduma vangla arsti poole.Ainus, mida ise saab teha, on õhtupoolikuse vedeliku tarbimise oluline piiramine.