higistamine 22.05.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

13-aastane poiss higistab väga palju ja kergesti, samuti on ta pisut priske, mitte ülekaaluline, ka mitte nii kondine nagu enamik poisse. Peale lühiajalist mängimist teiste lastega on tema üleni märg nagu saunas oleks käinud, teised lapsed ainult õhetavad. Arsti poole pole selle probleemiga pöördunud.

Kas on üldse põhjust muretsemiseks või on see normaalne?

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

Üldiselt arvan,et olulist põhjust muretsemiseks ei ole. Ülekaalulised lapsed higistavad rohkem. Kui ülekaalulises süveneb,peaksite pöörduma endokrinoloogi poole.