varbad kokku kasvanud 13.05.02 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

1 kuusel poisil on vasaku jala 2 ja 3 varvas kokku kasvanud, seda mitte täielikult vaid kuni esimese lüli lõpuni. Arstile rääkides öeldi, et tuleb teha operatsioon aga seda ei tehta enne kooliiga. Minu küsimus oleks, et miks seda ei tehta enne kooliiga? kas see, et varbad on kokku kasvanud, ei sega käima õppimist? Kas operatsioon tuleb teha täisnarkoosis?

Äitäh,

kersti

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Lugupeetud Kersti!

Kui jalgadel on kokku kasvanud II ja III varvas, siis reeglina neid ei lahutatagi. Käima õppimist ja käimist see ei sega. Häirima võib see hakata last suuremana, kui ta saab aru, et ta erineb teistest lastest, kuid kuna tal on varbad kokku kasvanud vaid osaliselt, siis ei pruugi sellest üldse probleemi tulla. Päris kindlasti ei tehta seda operatsiooni nii tillukestel.

Parimate soovidega Maret Eller.