ussid 18.04.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 8-aastasel lapsel on juba sügisest saadik ussid(solkmed). Arst on kirjutanud

kahel korral välja ravimi, mis pidi väga efektiivne olema ja tuli võtta kahe nädalase vahega

2 tabletti. Lapsel valutab tihti kõht. Ei oska midagi ette võtta. Teistel pere liikmetel ei ole usse

ja hügeenireegleid olen nõudnud niipalju kui ühelt 8-aastaselt poisilt nõuda saab. Kas ei ole

see ravim nii efektiivne või on võmalik kordusnakkus ja mis moel? Kui pikalt võib seda ravimit võtta?

Kas on ka teisi mooduseid ussidest vabanemiseks?

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Peate uuesti pöörduma oma arsti poole, kes peaks selgeks tegema, kas ikka veel on ussid. Kõhuvaludeks võib olla ka palju muid põhjusi.Perearstil on võimalik korraldada uuringuid ja saata eriarsti konsultatsioonile.