Lapse vere analüüs 26.05.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Alates 18.05 tekkis minu 3,5a lapsel nohu ja järgmine päev ka köha. Laupäeval öösel oli ka palavik 38. Palavikualandajat ei andnud. Arsti õe juurde läksime 24.05, kuulas ja ütles et natuke tunneb bronhhides mingit raginat ja kurk veidi punane kuna köhib päris tihti laps. Kirjutas välja Ventolini Forte ja määras peale analüüsi tulemusi Sumamed Forte. Iga päev laps kasutab inhalaatorit NaCl, võitleme ka nohuga, ja näen tulemust et laps öösiti enam ei köhi. Järgmine visiit arsti juurde on 03.06. Küsimus on nüüd selline, kas tõesti on vaja võtta kohe nii kanget antibiootikumit kui MONO% näit on 14,3% kui norm on kuni 2-10% ja muud näitajad normis??? Ja tahan mainida et ma Sumamed Fortet lapsele ei andnud. Kas tegin õieti? Ette tänades

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Mul ei saa raviotsust teha, kuna mina pole ju last näinud ega kuulanud.
Vereproovi järgi võiks lapsel olla tegemist viirushaigusega, mille korral antibiootikumil (Sumamed) toimet ei ole. Ventolin on bronhilaiendaja ja see võib köha vastu tõepoolest aidata. Kui laps paraneb antibiootikumita, st tal ei ole enam palavikku ja köha väheneb, siis ilmselt polnud tal antibiootikumi ka vaja.

Lugupidamisega,
Tiia Voor