kõhuvalu juba 2 nädalat ja nüüd kaka ka vahutas 13.05.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

miks lapse kõht koguaeg valuatab naba piirkonnast juba kaks nädalat vähemalt ja iga päev korduvalt ja juba iga öö ka?on ka korra oksendanud ja iiveldab vahest.kõhuvalu tekib äkki ja ajab juba lapse nutuseks.on olnud kolm päeva järjest palavik kogu aeg 38 ja mõni kriips peale ka.kuhu peaks pöörduma.kõht ka lahtisema poolne 4 päeva täna juba vahutas?laps ei söö ka juba mingi 3 nädalat korralikult ainult näksib natuke siit ja sealt.kuna oli enne seda 4 korda järjest kurgu angiin jättis korraliku söömise järele.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui lapsel on kõhulahtisus ja palavik ning laps ei taha juua, süüa (haiguse ajal lapsed söövadki halvasti), siis võib-olla on tal nakkuslik kõhulahtisus (viirus või bakter). Kui lapse kõht ikka tugevalt valutab, kõhulahtisus jätkub ja lapsel on palavik, siis pöörduge erakorralisse vastuvõttu.

Lugupidamisega,
Tiia Voor