/kuusel kord nädalas palavik 07.05.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Minul mure oma 7kuuse lapsega.
Oleme algusest peale võidelnud viirushaigustega(suurem poeg käib lasteaias ja siis tõi koju) 2 kuuselt oli nohu ja siis veebruaris oli gripiviirus (3päeva palavik).
Aprilli alguses tuli köha,Perearst kuulas ja ütles,et bronhhides,tegime 5 päeva ventolini auru(2tilka 2x päevas ). Nädala pärast käisime uuesti perearstil ja ütles,et korras.
19ndal aprillil tuli palavik,mis oli koguaeg üle 38. Ka roht eriti ei mõjunud. Palavik oli vaid päevake.
25ndal aprillil tuli nohu ja köha. 26ndal aga ka palvik,siis 27ndal käisin kiirabis. Kuna oli endiselt ka palavik. Tehti vereproov,mis näitas et on viiruslik. Kõrv oli natuke punane ja kästi teha auru ja nina puhastada.
Palavik kestis siis kaks päeva.
Nüüd esmaspäeval(2.mai) käisin uuesti lastearstile näitamas,kõrv oli hallikas ja kopsud puhtad,röginad olid nohust veel. Jätkasime auritamist ja nina puhastamist.
Täna öösel laps magas rahutult ja hommikul(7.mai) oli palavik 38.5.
andsin palaviku alandajat.
Oskate öelda,miks see nii on? Olen täiesti mures oma lapse pärast. Nii tihti palavik. Hambaid pole meil ka veel.
Parimat

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilmselt on tegemist ikkagi korduvate viirushaigustega, mis tekitavad palavikku köha ja nohu. Suuremal lapsel ja täiskasvanul võib viirushaigus kulgeda ainult nohu või kurguvalu või köhaga ilma palavikuta, imikul aga tekitab sama viirus lisakas muudele nähtudele ka palaviku. Kui teistel pereliikmetel on samal ajal mõni eelnimetatud haigusnäht, siis on ka tital viirus ja ta jääb haigeks.
Imikud ja väikelapsed põevad aastas 7-9 hingamisteede-ja kaks kõhulahtisusega kulgevat haigust.
Esimesed hambad tulevad keskmiselt 6-kuuselt, aga mõnel lõikuvad need ka hiljem.

Lugupidamisega,
Tiia Voor