Norskamine 06.03.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

7-aastane poiss norskab juba mitu kuud . Norskamine algab kohe, kui laps on uinunud ja kestab kogu öö. Ei aita asendi muutmine, peaaluse kõrgemaks tegemine.
Norskamisega kaasneb hingamis-seisakuid.
Nohu ei ole, mingeid muid viirushaigusi ka mitte.
2 aastat tagasi on adenoid opereeritud. Hiljutmine röntgen kinnitas, et pole tagasi kasvanud. Viimas poole aasta jooksul on diagnoositud eri aegadel kurgus nii streptokok ja stafülokok (selle esinemine oli 2+). Kuu aega tagasi võetud kurgukülv oli aga täiesti negatiivne.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Suured põletikulised mandid võivad küll tekitada norskamist ja kui põhjuseks on suurenenud mandlid, siis pärast operatsiooni norskamine taandub.
Ka suure kehakaal soodustab norskamist. Ega laps ole ülekaaluline?
Kui pärast mandlite eemaldamist ikka norskamine püsib ja sellega kaasnevad hingamisseisakud, siis võiks lapsele teha uneuuringu.

Lugupidamisega,
Tiia Voor