Beebi keeldub hommikulti söömast 01.03.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen mures enda 5 kuuse lapse pärast. Laps nimelt juba üle kuu keeldub hommikuti söömast. Sööb varahommikul 4-5 ajal, ärkab 7-8 vahel. Ärgates sahmib, naeratab, on rõõmus. Sööb rpa. Pakun peale ärkamist, kui riided, mässu vahetatud. Laps keeldub, proovin ka hiljem, ikka keeldub. Teinekord tuleb söömata 7-8 tundi, mis paneb mind väga muretsema. Päeval korra söömka püreena lisatoitu max 70g, millel piima peale ei soovi, ka hiljem mitte...alles uuel toidukorral sööb.
Olen proovinud pakkuda püreed, putru aga mitte midagi ei soovi. Loomulikult on käed kogu aeg suus ja närib. Jah, võivad hambad tulla, aga see võib võtta 1-2 kuud, sest midagi ei paista suust. Kas ta siis keeldubki toidust senikaua? Oln mures, sest on juhtunud, et ööp piimakogused ei tule täis..nt 70g püreed, piima 500ml. 1 L piima pole laps kunagi söönud. Siiani kaaluprobleemi pole olnud.
Palun nõuandid.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui laps sööb öösel või varahommikul, siis ta ei tahagi hommikul süüa. Parim isu tekitaja on tühi kõht ehk siis söögikordade vahe võiks olla ca 4 tundi. Öine söögivahe on tavaliselt 6 tundi, lapse kasvades see vahe pikeneb. Ilselt pole lapsel hommikul ärgates kõht tühi ja seepärast keeldubki söömisest. Kui ta päeval pärast püreed piima ei soovi, siis võite ju püree kogust suurendada. Kui lapsel on ilus kaaluiive, pole muretsemiseks põhjust.

Lugupidamisega, Tiia Voor