Beebide vaktsineerimine 28.04.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Kirjanduse järgi tehakse lapsele difteeria-teetanuse-läkaköha vaktsiini esimene süst 3kuuliselt ja järgmine 4,5 kuu vanuselt. Mu tütar sai esimese vaktsiini nädal enne 4kuuliseks saamist ning järgmine arstiaeg on meil 5,5 kuu vanuselt. Siis ilmselt saab laps teise süsti sellest vaktsiinist. Kas sellised umbes kuuajalised hilinemised on tavalised ja lubatud?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Vaktsineerimiskalendris on antud kahe vaktsiin manustamise minimaalne intervall ja see on neli nädalat, kuid neid vaktsiine võib süstida ka kuues nädalase vahega.
Isegi kui vaktsiini manustatakse ettenähtust pikemate intervallidega, on tekkivate antikehade kontsentratsioon mõnevõrra madalam, kuid saavutab ikkagi toimiva kaitsva taseme pärast seda, kui kõik skeemi alusel ettenähtud vaktsiiniannused on manustatud.
Seega pole muretsemiseks põhjust.

Lugupidamisega,
Tiia Voor