kõrva kuulmine 26.01.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun Teie poole sellise murega, nimet käisime lapsega, kes on 5 aastane detsembri keskel 2014 aastal adenoidide operatsioonil ja ühte kõrva pandi ka sunt ja teise kõrva kuulmekile torgati läbi et vaadata kas on vajalik panna sunt?Operatsioon läks hästi. Nüüd kuu hiljem tundub, mulle et ma pean tema poole veel rohkem pöörduma kui varem, et kuulmine on langenud.Selle murega , et lapse ei kuule -pöördus ka eelmisel nädalal õpetaja lasteaias minu poole. Laps on kodus hakanud rääkima kõva häälega, ööseti norskab, kirgistab hambaid ja hoiab pöialt suus- varem sellist asja ei olnud!käisin ka perearsti juures, kes andis uue saatekirja KNK-arsti juurde. Kus kirjas järgmine-Otoskoopial paremal sunt, avatud, verehüüve, paremal kuulmekile ei ole veel paranenud. Küsimus kaua võtab aega, et kuulmekildes tekiks jälle valgusrefleks ja kas see on normaalne et võib esialgu tekkida kuulmislangus mitte aga paranemine?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Pärast operatsiooni võib paari päeva jooksul esineda kõrvast eritist. Kui
eritis kestab üle 3-4 päeva või kui esineb valu, siis tuleb pöörduda
kõrva-nina-kurguarsti poole. Kuulmekilede paranemine võib kesta kaua, kui vesi satub kõrva ja sealt edasi šuntide kaudu trummiõõnde ja tekib põletik.Vahel kujuneb pärast šunteerimist välja püsiv limaeritus kõrvast, mis kestab nädalaid või isegi kuid. Kui kõrvas püsib põletik, siis ka laps ei kuule hästi. Nimetatud olukord vajab jälgimist kõrva-nina-kurguarsti poolt.

Lugupidamisega,
Tiia Voor