9-kuune laps katsub nokut 24.03.14 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kui laps on paljas, siis ta kastub kohe oma nokut - venitab ja väänab. Ma ei ole teda kunagi keelanud, kuna arvan, et see on nagu iga teinegi kehaosa ning laps lihtsalt avastab ennas. Nüüd aga ütleb mul ema, et seda ei tohi lubada. Vanasti , kui meie (olen 29 aastat vana) väikesed olime, siis arstid ei lubanud. Kus see tõde on?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilmselt ikka laps lihtsalt avastab oma keha ja seepärast ka katsub oma nokut. Üheksakuusele lapsele ei saa kuidagi selgeks teha, et pole ilus nokut katsuda. Vahel võib olla katsumise põhjuseks noku naha ärritus, näiteks mähkmelööbest. Kui aga noku ja seda ümbritsev nahk on lööbeta, siis pole muretsemiseks mingit põhjust.

Lugupidamisega,
Tiia Voor