D-vitamiin 10.03.14 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kaksikud sündisid 37+3.
Lapsed on praegu 2 kuud vanad ja toiduks rinnapiim. Haiglas said kollasuse tõttu 41 tundi fototeraapiat (4-5 päeval) ning klistiiri vähemalt 2x päevas. D-vitamiini pidid hakkama võtma 5ndast elupäevast, aga kumbki ei talu D-vitamiini - tekitab valuliku kõhulahtisuse, millest taastumine võtab mitu päeva. Proovitud on MiniSun, Jekovit, Tervisepüramiid; proovimata veel kalamaksaõli).
Kas on võimalik, et fototeraapiast on tekkinud D-vitamiini üleküllus/talumatus?
Mis sellisel puhul teha?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Fototeraapia ei tekita D-vitamiini üleküllust ega talumatust.
Kas olete kindel, et kõhulahtisus on tingitud D-vitamiinist? Esimestel elukuudel on lapse seedeorganid tundlikud ja vedelam iste võib olla tingitud ka muudest teguritest.
Esimesel kahel eluaastal peavad Eesti lapsed saama D-vitamiini 400 ühikut päevas. D-vitamiin on oluline organismi jaoks, sest lisaks rahhiidi ennetamisele on vitamiinist abi ka immuunsüsteemi arengus.Loodan, et leiate sobiva preparaadi ja saate oma lastele anda D-vitamiini.

Lugupidamisega,
Tiia Voor