Antibiootikumravi 09.01.14 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Peaaegu aasta tagasi põetud viirusinfektsiooni järgselt on 8-aastasele lapsele jäänud kuiv köha. Ise kurdab, et miski kõditab kõri piirkonnas. Kurguvalu, nohu ja palavikku ei ole pikka aega olnud. Köha on ööpäevaringne, vahel sagedasem, vahel harvem, kuid enamasti paari-kolme köhimisega saab kõditundest jagu. Tõsisemaid köhahoogusid ja läkastamist täheldanud ei ole. Varasemalt on laps korduvalt põdenud larüngiiti koos haukuva köhaga ja tal on Amoxicillini allergia (tekkis lööve kehal). Kurtsime kroonilist köha perearstile. Tehti mükoplasma uuring ja selle tulemus oli väidetavalt 600 (vähem kui aasta tagasi oli sama näit 1200). Selle alusel pidas perearst vajalikuks välja kirjutada Sumamedi. Ühtlasi otsustas ta lapse astma kahtlusega suunata allergoloogi juurde. Kuna olen ise kergelt allergiline, siis olen lapsel ilmnenud allergia tõttu ettevaatlik talle mistahes ravimite andmisega. Sellepärast palun Teie arvamust, kas Sumamedi kuur võiks antud juhul olla õigustatud ja kas see ei või mõjutada kavandatava allergiatesti tulemusi?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Sumamed ei mõjuta allergiatesti tulemust. Kuna Teie ise olete allergiline, siis lapsel on risk allergiaks ja astmaks olemas ja allergoloogi konsultatsioon igati asjakohane.
Ma ei tea, milline mükoplasma uuring tehti ja seepärast ei oska testitulemust hinnata ega selle põhjal kommentaare anda ega ka hinnata Sumamedi vajalikkust.

Lugupidamisega,
Tiia Voor