10-kuusel madal rauatase veres 02.09.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minu 10-kuusele pojale tehti vereanalüüs, millest selgus, et kõik näitajad (sh hemoglobiin) olid korras, kuid rauatase oli 7.7. Kas sellest tulenevalt peab laps hakkama võtma toidulisandina rauda, või kui hemoglobiin on korras, piisab ka sellest, kui tema menüü rauarikkamaks muuta?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ma ei tea, mis analüüs alusel määrati Teie lapsel rauataset veres. Kui see oligi ainult raua määramine, siis selle alusel ei saa kehvveresust diagnoosida. Kui analüüsi nimi oli ferritiin, siis selle madal tase näitab rauavarude vähesust organismis ja on oht kehvveresuse tekkeks. Kümnekuune laps peab kindalsti saama iga päev punast liha, siis on aneemia tekke oht väike.

Lugupidamisega,
Tiia Voor