Lapsel suvel juba 3 palavikku 29.07.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu poiss on 2,4 aastane. Sellel kahel viimasel suvekuul on ta ootamatult 3 korda kõrgesse palavikku jäänud. Mitte miskit ei viita sellele, et ta on jäämas, lihtsalt ootamatult ja vaata ning imesta. Pole olnud ka selliseid päevi eelnenud, et nüüd see võiks olla ülekuumenemine. Ei ta jorise, sööb, joob, nohu ja köha pole, on rõõmsameelne, aga need palavikud on korralikud 2 täispikka päeva ja siis kõik normaliseerub. Nüüd viimane kord eelnes minu meelest väga korralik kõhulahtisus (vesine ja limane, kohati oli värvus ka ebanormaalne(hallika alatooniga)), andsin Smecta pulbrilahust. Tänase seisuga pole veel kakanud....
Ei oskagi enamat kirjutada, mis seda palavikku küll põhjustab. Homme läheme ka perearstile näitama ja rääkima.
Tänud vastamast!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tõenäoliselt on tegemist korduvate viirushaigustega. Ka suvel kimbutavad viirushaigused inimesi. Vesine kaka ja palavik sobivad väga hästi viirushaigusega. Vesise kõhulahtisuse korral on kõige tähtsam anda lapsele piisavalt vedelikku ja selleks sobivad spetsiaalsed suukaudsed vedeliku ning soolade asendajad nagu näiteks Rehydron või Hyrdal Plus.
Palaviku alandamiseks sobivad ibuprofeen, mille ühekordne doos on 10 mgh ravimit ühe kilogrammi kehakaalu kohta või paratsetamool, mille ühekotrdne doos on 15 mg ühe kilogrammi kehakaalu kohta.

Lugupidamisega,
Tiia Voor