Lapsel trombotsüütide arv normist kõrgem 16.04.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Lapsel, vanus 2a. 10 kuud, avastati trombotsüütide arvu tõus veres (arv 640). Laps põdes mitu nädalat kõrge palaviku ja köhaga kulgevat viirust ning igaks juhuks läksime kontrollima põletikunäitajaid. Perearst midagi kosta ei oska ja ei ole tal õnnestunud nõu pidada ka laste hematoloogiga. Kas võib tegu olla, et antud näit on nihkes viiruse tagajärjel või peaksime olema tõsisemalt mures ning panema aja kinni laste hematoloogile? Midagi muud täheldada ei oska st. laps sööb korralikult, on rõõmus ja tunneb ennast hästi.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ühekodselt vereanalüüsis leitud trombotsüütide arvu tõusu pärast ei peaks muretsema, eriti kui veel laps on rõõmus ja tunneb ennast hästi. Nakkushaiguse ajal ja ka pärast seda võib trombotsüütide arv olla normist suurem. Vereanalüüsi tasuks korrata 2 nädala kuni kuu aja pärast, siis võiks ägedast palavikuga haigusest tingitud trombotsüütide arvu tõus olla taandunud.

Lugupidamisega,
Tiia Voor