Verekiud kakas 08.04.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul on selline suur mure, et nimelt minu 1,5 kuusel pojal panin tähele 02.aprillil, et kaka on muutunud vedelaks, limaseks, rohekaks ja esineb ka verekiude. Laps saab ise rinnapiima ja ka Aptamil allergig care, käisin ka perearstil kui tema sellest suuremat probleemi ei näinud. Siiski nädal nüüd möödas juba ja ikka see jama. Verekiud on ikkagi siiani nüüd juba väikeste limaste tükikestena. Kord mähkme sees vähem (ükskord pole) ja teised korrad jälle. Paneb tõsiselt muretsema. Kakamine on tal iga söögikord. Vb ka sellepärast, et saab ka gaasirohtu. Muidu lapsel enesetunne hea...palavikku pole, naerab ilusti vastu, sööb ilusti isukalt. Hakkasin andma talle ka Linex babyt, nüüd juba neljas päev seda anda, kuid muutusi pole märgata midagi...aga just need verekiud panevad mu muretsema. Või võib see tuleneda mingi minust toitumisest (olen küll üritanud sellistest suurtematest asjadest keelduda). Kas peaksin pöörduma nüüd haiglasse või mis selle põhjuseks võib olla ja mida soovitaksite teha...ei oska enam ise midagi ette võtta.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui verekiud roojas püsivad, siis võiksite pöörduda lastearsti vastuvõtule. Võib-olla on lapsel ülitundlikkus mõne toidu vastu, mida Teie sööte, ja laps reageerib selle rinnapiima kaudu. Rinnapiim on kindlasti lapsele parim toit, seepärast ei tohiks ilma uuringuid tegemata rinnaga toitmist piirata, rääkimata lõpetamisest. Sagedasemad allergeenid, millele nii väikesed lapsed reageerivad, on muna ja piim. Te võite proovida enda menüüs 2 nädalat vältida igal moel piima ja muna ning vaadata, kas lapse kaka paraneb.
Miks Teie laps saab Aptamil Allergy Care? Kas tal on mingisugused muud allergianähud (nahalööve)?
Rinnapiima saav laps võibki kakada pärast igat toidukorda, seepärast ei pane sagedane kakamine muretsema. Tähtis on lapse kaaluiive, kui see on hea, siis laps saab vaatamata sagedasele kakamisele kõik vajalikud ained rinnapiimast kätte ja kasvab ilusasti.

Lugupidamisega,
Tiia Voor