lapse pikkus 07.02.02 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mu tütar on juba 14 aastat vana ja on 160 cm pikk. Ta nuriseb alatasa oma pikkuse pärast. Ma ise olen sama pikk, ja on arusaadav, et tütar just pikaks ei kasva. Siin on mingi lapse pikkuse arvutamise test, mis näitas, et tütre pikkuseks saab 161,5 cm. Ta palus minult, et ma kuskilt välja uuriksin, et kas inimest saab kuidagi pikemaks venitada või operatsioone teha.Ma sooviksin ka ise, et tütar pikemaks kui 161,5 cm kasvaks, sest lühike olla on ebamugav. Kooliarst oli talle ütelnud, et ta kasv on nüüd peaaegu paigas, tüdruk on täielikus masenduses. Kas oskate meid aidata ( hoolimata sellest, et see küsimus ei puuduta otseselt teie töövaldkonda)?

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Lugupeetud lapsevanem!

Tervet, proportsionaalse kehaehitusega inimest ei venitata.

Kui Teil on probleem lapse masendusega, võib abiks olla ehk psühholoog.