Streptokokkpneumoonia, antibiootikumid 25.01.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
laps 1,2 aastane, leiti streptokokkpneumoonia. Kuna analüüsid olid korras ja röntgen näitas, et must täpike kopsus on nii väike, arst arvas, et laps juba paraneb, lubas haiglast koju ja andis juua rauasiirupit ja teha inhalatsioonid. Siis kaks päeva hiljem lapsel tõusis palavik 39-ni, kestis ainult 1 päev ja selle päeva jooksul oli ka nina nohune, aga kuidagi kõik läks mööda ühe päevaga. Analüüsid jälle näitasid viirust, arst ütles, et üldiselt veri on korras, aga igaks juhuks, kuna lapsel detsembi algusest juba 4 kord tõuseb palavik (veri kogu aeg näitab viiruseid), kirjutati välja meile penitsilliini. Aga peale viimase palaviku tõusmist, õhtul lapsel tuli välja ülemine hammas, arstile sellest ei ole öelnud, kuna olime haiglas hommikul, leidsin juba kodus peale seda. Kas on vaja antibiootikume anda? Algusest peale arst rääkis, et antibiootikumidega ravi ei ole vaja, kuna analüüsid on korras, näitab ainult viirust, ägedat põletikku ei ole, nüüd pilt on sama, aga anti penitsilliin. Kas anda või ei? Praegu laps tunneb ennast hästi, köhib ainult peale magamist.
Veel meil on hemoglobiin 111, selle pärast rauasiirup. Kõike selle aja (haigestumise) jooksul lapsel tulevad hambad, see oli teine.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Mina ei saa kahjuks ilma last ja analüüse nägemata otsustada antibiootikumravi üle.
Kui kahtlete ravi vajalikkuse osas, siis peate konsulteerima arstiga, kes ravi määras.

Lugupidamisega,
Tiia Voor