Mure lapse ohkamisega 17.07.12 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Nädal tagasi lapsega maal vanaema juures olles avastasin, et laps ohkab tihti sügavalt, nagu oleks õhupuudus, aga see ei ole õhu ahmimine vaid sügav ohe ja ta teeb seda u. minutiliste vahedega ja siis kui keskendub millegi tegemisel, kas televiisori vaatamise või raamatute vaatamisega. Siis, kui on mänguhoos oma mänguasjadega või teisete lastega, siis teeb nii mõned üksikud korrad või vahel isegi üldse mitte. Muidu sööb korralikult, kuskil valu ei kurda ja on tavaliselt väga aktiivne laps ja magades ta seda ei tee ja magab väga hästi. Kas võib tegu olla astmaga või mõne muu kopsuhaigusega või on hoopis asi närvides?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Arvan, et tegemist on nö "närvidest" tingitud ohkamisega. Kui lapsel oleks astma või mõni muu kopsuhaigus, siis ohkaks ta ka öösiti.

Ilusat suve soovides,
Tiia Voor