Lapsel rinnad turses 28.06.12 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Probleem järgmine: lapsel on rinnad kergelt turses. Mis võivad olla selle põhjused? Punased ei ole ja lapsele valu ei tee. Laps sai rinda ainult esimesed 4-5 kuud (nii et ema hormoonid mõjutada ei saa).

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!
Kuni 1% lastest võib olla kaasasündinult rindade suurenemine. Kuna Te ütlete, et lapse on rinnad juba sünnist saati suuremad ja nende suurus ei vähenenud mõne nädala jooksul pärast sündi.
Kui laps areneb ja kasvad hästi, siis tõenäoliselt ei ole rindade suurenemine haiguslik ja kiiret uurimist ei vaja.
Kui aga olete mures, arutage olukorda perearstiga, kes on näinud lapse turses rindu ning tema saab otsustada, kas ja millal on vajalik last eriarsti juurde saata.

Lugupidamisega,
Tiia Voor