Hammaste krigistamine 21.05.12 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Minul on selline mure, et laps krigistab öösiti hambaid. Sooviksin teada, millest see tuleb ja kas peaksin muret tundma? Lapsel on ilusad terved hambad, et kardan, et ta lõhub hambad ära.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Hambaid krigistavad kuni 15% lapsi. Lastel puhul arvatakse, et krigistamine tuleneb närvi- ja lihassüsteemi ebaküpsusest. Hammaste krigistamist tuleb ette sagedamini stressirohketes oludes. Ka hammaste lõikumise ajal on krigistamist sagedamini. Vahel on põhjuseks vale hambumus. Teie lapsel on kõik juba piimahambad suus, seega hammaste lõikumine krigistamise põhjusena langeb ära. Ka ei diagnoosita piimahammaste puhul valet hambumust. Lapse arenedes ja kasvades, kui ka närvi- ja lihaskond küpsevad, hammaste krigistame enamasti kaob. Kui laps on terve, magab ise hästi, ei pea hammaste krigistamise pärast muret tundma.

Lugupidamisega,
Tiia Voor