1aastase vereanalüüs 08.04.12 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lapsel 4 päeva juba palavik, nohu ja ka köha. Käisime erakorralises ja tehti vereanalüüs-olevat korras. Kodus aga uurides vaatan, et lümfotsüütide number on ilmselgelt kõrge. Paluks teie kommentaari.
RBC 4,42
HCT 34,1
MCV 76,9
RDW% 12,1
RDW-CW 53,0
HGB 117
MCH 26,6
MCHC 345
PLT 257
PCT 0,17
MPV 6,9
PDW 8,1
P-LCR 9,2
WBC 10,3
LYMPH 52,6
GRAN 26,8
MID 20,6 S-CRP C -reaktiivne valk 8

tänan, ootan vastust
K.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

1-aastasel lapsel võib valgevere valemis olla lümfotsüüte kuni 75%. Lastel on 3-5. eluaastani lümfotsüüte veres rohkem kui granulotsüüte (gran). Pärast viiendat eluaastat muutub valgeverepilt sarnaseks täiskasvanute omaga ehk siis granulotsüüte on rohkem kui lümfotsüüte.

Lugupidamisega,
Tiia Voor