Harknääre ja sage haigestumine 02.03.12 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Poiss on pidevalt haige (ühes kuus kolm nädalat haige, kõrge palavikuga) ja arstid on öelnud, et asi on harknäärmes ja läheb üle. Aga kaua kannatama peab, et see üle läheks või on olemas mingeid imeravimeid mis tugevdaksid lapse immuunsüsteemi?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei ole mingisuguseid immuunsust tugevdavaid imeravimeid.
Enamasti ongi sagedaste haigestumiste põhjus selles, et lapse immuunsüsteem alles areneb ja on seetõttu vastuvõtlik nakkushaigustele. Peetakse üsna tavaliseks, et väike laps on aasta jooksul 6-8 korda haige. Kui peres on vanem laps, kes käib lasteaias või koolis, siis on oht, et ta toob koju pisikuid ja väike laps jääb haigeks.
Haiguste vältimiseks peab korralikult käsi pesema, mitte viibima rahvarohketes kohtades, kus nakkushaiguste saamine tõenäoline. Ilusa ilmaga võiks iga päev õues jalutada.
Lapse immuunsüsteemi peab uurima ja immuunpuudulikkust kahtlustama siis, kui lapsel on korduvalt rasked ja ravile halvasti alluvad haigused, lapse kaalu- ja kasvuiive on kehv, pereliikmetel immuunpuudulikkus.

Lugupidamisega,
Tiia Voor