6kuune beebi nühib ja sikutab kõrva 15.02.12 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen mures lapse kõrvade pärast. Pool kuud tagasi olime haiglas, kuna tal oli vesi kõrvas (lisaks veel kopsupõletik, nohu, hingeldamine, köha ning avastati 2 bakterit), õnneks sai probleem lahendatud antibiootikumidega, kuigi oldi valmis juba ka aukude tegemiseks. Siiamaani aga nühib laps vahel kõrvu, kõige rohkem just söögi ajal, vahel lausa sikutab neid. Käisime perearstil, ta vaatas kõrvad üle, kuid ei näinud midagi, mille pärast muretseda. Hommikuti pärast ärkamist ja vahel ka magamise ajal on kuulda ninas veidi nohinat, muul ajal mitte. 2 korda päevas teeme hetkel veel Pulmicortiga auru ja nina loputan füsioloogilise lahusega. Kas peaksin siiski muretsema, et midagi võib viga olla kõrvadega või lapsed tõesti sikutavad ja nühivad neid ka niisama?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Lapsed sikutavad ja nühivad oma kõrvu sageli ka ilma põhjuseta. Kõrva katsumine ei ole põletiku tundemärk.
Vahel kui nina on nohune, siis võib laps tunda ebamugavustunnet kõrvas, sest nohu korral häirub sisekõrva õhutus. Tegemist ei ole põletikuga ja antibiootikumravi pole vaja teha. On vaja lihtsalt nina loputada meresoolalahuga või füsioloogilise lahusega.

Lugupidamisega,
Tiia Voor