Sügelemine 17.04.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Probleemiks, et laps 1-2 x päevas ütleb järsku ,et niiiiii sügeleb seljalt ja hakkab vingerdama. See on kestnud juba umbes 3 kuud. Pediaatril käisime 3 kuud tagasi muudel põhjustel ja siis võeti kõik analüüsid, ka veresuhkur. Kõik olevat korras. Viimasel ajal ka kaebused kõhuvalule -umbes 6 kuud, midagi pole leitud. Laps 5,4 aastane, 22 kg,väga liikuv. Söömiste järgselt ka selline imelik asi nagu kõva krooksumine.Toidu hulk samas väike......Luksumine ka ....... vist oli kõik...

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Naha sügelemist võivad esile kutsuda järgmised haigused: allergia, ravimreaktsioon, neeru-, sisenõrenäärmete- ja maksahaigused, parasiidid, lihtsalt kuiv nahk, ärritusreaktsioon mingisugusele nahaga kokkupuutuvast ainest (pesupulber, pesemisvahendid jms). Teie lapsel on analüüsid tehtud, seega välistatud neeru-, maksa-, vereloome- ja sisenõrenäärmehaigus. Allergia ja ravimistest tingitud sügelusele kaasneb tavaliselt ka lööve. Võib-olla on lapse nahk kuiv, siis peab seda iga päev kreemitama tundlikule nahale mõeldud kreemidega ja kindlasti kasutage pesu ning naha pesemiseks „sensitive“ tähistusega tooteid. Kui lapsel kõht valutab, siis võiks kontrollida sooleparasiitide suhtes.

Lugupidamisega,
Tiia Voor