Laps ei taha piimasegu 05.04.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tervist. Õnneks ei ole tegemist lapse haigestumisega, aga tekkis järgmine probleem...mul on 7-kuune laps, rinnapiim kadus järsku ära ja piimasegusid mu tüdruk ei võta suu sisse ka (kui näeb mind lutipudeliga tema poole tulemas, hakkab hüsteeriliselt nutma). Mida ma tegema peaks, sest kuni 1aastaseks saamiseni peaksid lapsed saama rinnapiima ja kui seda pole, siis piimasegusid (lisatoite sööb kõiki ja hästi, allergiaid pole ka ükski toiduaine tekitanud).
ette tänades.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Piimasegust keeldumine on kestnud väga lühikest aega, seega võib see olla lihtsalt üks lase tuju, mis möödub mõne päevaga. Ilmselt ei ole ka probleemiks suu limaskesta haigus, sest teisi toite laps sööb. Kui oleks stomatiit, siis laps ei tahaks ühtki toitu suhu võtta ega imeks ka lutti. Kui laps ikka ei taha lutipudelist piimasegu võtta võite proovida anda segu lusikast või tassist või siis peita pudel näiteks käterätiku sisse. Usun, et see mure möödub kiiresti.

Edu soovides,
Tiia Voor