Poja pikkus, kaal 07.03.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Minu poeg on 9aastane ja 4kuune. Kehamass 26 kg ja pikkus 133 cm.
Vanemad on pikka kasvu.
Kas peaksime eriarsti juurde pöörduma ?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Teie poja pikkus ja kaal vastavad täiesti Eesti 9-aastaste poiste kaalu- ja pikkusenormidele. Nende numbrite järgi pole põhjust eriarstile pöördumiseks. Oluline on kaalu ja kasvu dünaamika ajas. Need andmed on olemas Teie lapse perearstil, kes pole samuti pidanud vajalikuks eriarstile pöördumist.

Lugupidamisega,
Tiia Voor