Pea higistamine 01.03.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mis võib olla lapse pea higistamise põhjuseks? Sünnist saati on tal magama jäädes pea läbimärg. Padjal suur higilaik. Käed ja jalad on soojad kuid kuivad. Magama jääb alati tekita.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Higistamise kõige sagedasem põhjus on lihtsalt inimese omapära, mille korral ei ole vaja otsida mingisugust haigust. Tihti on tegemist päriliku eelsoodumusega ja sarnane higistamine (käed, jalad, pea) on ka mõnel pereliikmel või lähisugulasel.
Kui Teie laps on füüsiliselt aktiivne ning kaal ja kasv vastavad tema vanusele, siis pole põhjust muretsemiseks.

Lugupidamisega,
Tiia Voor