Lapse vereanalüüs 10.11.10 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Palun vaadake üle kolmeaastase vereanalüüs. Perearst ütleb, et leukotsüüdid, monotsüüdid ja lümfotsüüdid on natuke tõusnud. Hemoglobiin 132 g/l; hematokrit 37,5 %;leukotsüüdid 11,0;erütrotsüüdid 5,10;MCV 73,5;MCH 25,9;MCHC 352;RDW 14,1%;trombotsüüdid 306;trombokrit 0,24%;MPV 7,9;PDW 8,5;neutrofiilid 32,2%;eosinofiilid 1,0%;basofiilid 0,3%;monotsüüdid 6,5%;lümfotsüüdid 60,0%;neutr.3,6;eosin.0,1;baso.0,0;mono.0,7;lümfo.6,6.
Mina ise leidsin internetist 2-6 aastaste ref.väärtused, mille järgi on hoopis eosinofiilide abs.arv madal. Mida see näitab ja kas oleks vaja teha uus analüüs? Lugupidamisega, muretsev ema.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Vereanalüüs jääb igati normi piiresse. Eosinofiilide arv sõltub näiteks allergia või parasiitide olemasolust, eelnimetatud haiguste korral eosinofiilide arv tõuseb. Teie lapsel neid haigusi tõenäoliselt ei ole ja seepärast eosinofiilide arvgi vedi madalam.

Lugupidamisega,
Tiia Voor