Moodustised kätel ja jalgadel 08.11.10 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Selline mure, et lapsel tekkis kevadel parema käe näpu peale muna, mis siis nüüdseks on muutund väikesteks munadeks. Need munad on kõvad ning terve sõrm on moondunud ja samad munad on tekkinud ka jalgade peale ja see läheb muudkui edasi.Oleme käinud arstide juures, aga kõik ütlevad, et see on neile müstika. Olen ise väga mures ja ei oska mitte kellegi poole pöörduda. Vereproovid on kõik korras, vähemalt ei näita nad, et oleks midagi valesti. On tehtud MRT ja röntgen, mis ei näidanud, mis see olla võiks või millest on tekkinud. Käisime ka nahaarsti juures. Tema määras meile rohu, mille nimetus on Dermovate. Nii kui seda peale määrin, lähevad need munad siniseks ja täna ütles laps, et emme, jalg läheb kuumaks, ei julgenud enam rohkem määrida. Palun andke nõu, kuhu või kelle poole peaksin oma murega pöörduma, kuna asi läheb iga päevaga järjest hullemaks.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui ravi ei aita ja nahalööbe põhjus on ebaselge, peaks võtma lööbest proovitüki ehk biopsia, et haigestunud kudet uurida mikroskoobi all. Biopsiat teevad nii nahaarstid kui ka lastekirurgid.
Pildi järgi, ise katsumata vaatamata, on kahjuks võimatu diagnoosi panna.

Lugupidamisega,
Tiia Voor