Kõhukinnisus 17.10.10 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Peale sündi esimesed 2-3 nädalat kakamisega probleeme ei olnud. Korra andsin piimapulbrist süüa. Peale seda muutus kakamine, alguses 1-2 päeva, nüüdseks on vahe juba 5-6 päeva. Kaka on tavaline imiku kaka, kuid koguselt mitme päeva oma (kui lõpuks kaka kätte saame- hoian jalgu kõveras, silitan kõhtu). Mure ongi, et koguselt palju, seega ei kuluta ta seda ju ka ära, et lihtsalt pole kakat.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Rinnapiima saava lapse roojamissagedus on väga erinev. Laps võib roojata pärast igat toidukorda või ainult üks kord nädalas. Kui laps kasvab ja võtab kaalus hästi juurde, pole mingit põhjust muretsemiseks.

Lugupidamisega,
Tiia Voor