Prednisolon ja imetamine? 07.10.10 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 4- kuuse tüdruku ema. Laps saab ainult rp. Sel nädalal avastati mul sarkoidoos. Mulle kirjutati prednisoloni ravi, esimene nädal 3 tabletti hommikul ja 3 õhtul. Iga nädal vähendadn doosi 1 tableti võrra. Kopsu ja reuma arst väitsid mõlemad, et imetamist võib jätkata, kui tablette võtta vahetult peale lapse söötmist. Mida Teie arvate, kas see on lapse jaoks ikka ohutu või peaksin siiski lapse rinnast võõrutama? Mainin veel seda, et laps ei võtta ei pudelit ega lutti.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Prednisoloni infolehel on kirjas, et kui ema kasutab PREDNISOLONi vähem kui 40 mg ööpäevas, ei ole imetamisperioodil
lapsel kõrvaltoimeid oodata. Kui teie võetava tableti suurus on 5 mg ja ööpäevas võtate 6 tabletti, siis kogudoos on 30 mg, mida peetakse imetamise ajal lapse jaoks ohutuks doosiks.

Paranemist soovides,
Tiia Voor