Muna taoline moodustid rangluu piirkonnas. 20.09.10 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Praktiliselt 5 päevaga tekkis tihe moodustis rangluu otsa asukohal, mis oli katsudes ka valulik. Perearsti poole pöördusin 2 päeva pärast. Arst soovitas nädala oodata. Nädala jooksul mingeid muutusi ei ilmnenud.12.septembril pöördusin konsultatsiooniks EMO-sse.Sealt suunati kirurgile abstsessi kahtlusega. Kirurg suunas röntgenisse ja vereproovile. Vereproov oli korras, röntgenipilt näitas kadunud rangluu otsa, ilmselt moodustise all. Kirurg ei osanud järeldust teha ja suunas konsultatsioonile Tallinna Lastehaiglasse ortopeedile. Milles võiks arstidele tundmatu probleem seisneda???

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ka mina ei oska ilma last ja röntgenpilti nägemata probleemi lahendada.
Rangluu kohal võivad turset tekitada näiteks luumurd, luuümbrisepõletik, lümfisõlme suurenemine või mõni muu uudismoodustis.
Ortopeedi konsultatsioon on kindlasti vajalik.

Lugupidamisega,
Tiia Voor