korduvad kõrvapõletikud 08.06.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

7 kuusel lapsel juba 4 korda kõrvas põletik olnud, pole kordagi olnud mädased, tahaksingi uurida et kas see pneumokokk vaktsiin aitaks meid, alati on nohust kõrva löönud, kas see selle vastu aitaks
aitäh vastuse eest

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Pneumokoki vastane vaktsiin aitab ennetada mädase keskkõrvapõletiku teket ja mõeldud vaid pneumokokist tingitud haiguste ennetamiseks. Samas on aga uuringutega näidatud, et pneumokokk-vaktsineeritute seas on üldse vähem keskkõrvapõletikke.
Nohu tüsistusena võib tekkida bakterite poolt tekitatud keskkõrvapõletik. Selle vältimiseks on väga oluline nohu ravimine. Kahjuks aga on imikutel nohuravimite valik väga väike - tegelikult on lubatud imikutel kasutada ainult meresoolalahust. Apteegis on müügil ka imikutele sobivad nohutilgad, aga neid peab kasutama ettevaatlikult täpselt juhiste järgi ning vaid mõned päevad so lühikest aega.

Edu soovides,
Tiia Voor