oksendamine ja ninaverejooks 25.05.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere! mul on poeg 8 a vana ja eelmine nädal lihtsalt ärkas kell kolm öösel üles ja oksendas phjeldamatult 20 min.ennem oli kõht selline valuline ja hell sest kui ma talle tekki peale tõmbasin siis ei tohtinud vastu kõhtu üldse puutuda ,võpatas kohe läbi une.paarpäeva pärast seda kaebas kerget kõhuvalu ja kohati ajas iiveldama palavukku ei olnud.aga eile õhtul kell 12 läksin enne magamaminekut samuti vaatamaet kõik korras oleks ja siis oli ehmatus suur kui laps üleni verine oli ise ta sellest ei teadnud midagi aga mõlemast ninasõõrmest oli ohtralt verd jooksnud ja ise oli selline jahe ja lõtvpisut aga hommikuks oli jälle kõik nagu korras .mida arvate !!
ette tänades jan ,murelik üksikisa.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Suure tõenäosusega on kõhuvalu ja ninaverejooks kaks eraldis seisvat probleemi. Kui aga öine kõhuvalu kordub veel mitu korda, peaksite nõu pidama perearstiga, kas on vaja teha lisauuringuid kõhuvalu põhjuse selgitamiseks.

Edu soovides,
Tiia Voor