Stafülokokk 6 kuusel nii ninas kui kurgus 24.02.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Lapsel on pea kogu tema elu nina lörisenud.Põhjuseid on toodud palju ja erinevaid aga lörin jäänud,paar-kolm kuud tagasi hakkas ta ka köhatama.Lõpuks siis võeti ninast ja kurgust proovid ja kasvamas leiti stafülokokk.Lastearst kirjutas Klacid AB mida ka 7 päeva laps sai.Nina lörisemine jäi ära ,köhatamine vähenes aga ei kadunud.Nüüdseks AB kuurist nädal möödas ja nina lörin tagasi ja köhib ka rohkem .Kindlasti rohkem AB kuuri teha ei taha.Kuidas oleks kõige parem sellega nüüd võidelda? AB kuuri ajal sai laps Protexin Restore pulbrit,nüüd annan Gefilus Plusi.Laps RPA peal.Kas lapsel võib hoopis olla piimavalgutalumatus,nimelt oksetleb ka ikka väga palju aga kaaluga probleeme enam ei ole.Kas oksetlemisega võib kaasneda ka see,et stafülokokki ei saa kontrolli alla ?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui laps oksetleb sageli, siis see võibki olla ainuke nina lörisemise põhjus. Sagedase toidutagasiheite korral soovitatakse tõsta lapse peaalust magamise ajaks kõrgemale. Selleks pange padi lapse madratsi alla. 6-kuusele lapsele hakake kindlasti andma lisatoitu, sest ka tahkem toit vähendab toidutagasiheidet.
Stafülokokki võib leida ninast ja ninaneelust ka täiesti tervel lapsel ja see ei pruugi üldse olla nohu põhjus.
Kui olete mures lapse pikaajalise nohu ja köha pärast, siis soovitan kõrva-nina-kurguarsti ja/või allergoloogi konsultatsiooni.

Lugupidamisega,
Tiia Voor