mure lapse pärast 11.02.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

laps 3 aastane.... mul selline mure et lapsel tuli üle eile palavik 39 .palavik on siia maani seda on suht raske alla saada ja eile õhtul märkasin et tal on tulnud punased laigud peale.esma muljel olid laigud nagu olex päike ära põletanud.laigud on päris suured.kõigepealt tuli talle kaela juurde ja selja peale nüüd on käte ja jalgade peal ka ja täna ta sügab neid.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilma löövet nägemata on raske diagnoosi panna. Kui lööve sügeleb võib olla tegemist mingisuguse allergiaga. Arvestades palaviku olemasolu, siis võib olla tegemist ka viirusest põhjustatud lööbega. Löövet peaks ikka arst nägema. Kui laps väga sügab ja arsti juurde ei ole võimalik minna, siis apteegist võite osta Zyrtec mikstuuri.

Lugupidamisega,
Tiia Voor