laps haige juba 12 päeva 06.02.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere
jutustan teile kõige pealt oma loo ära .13 jan oli meie pisikesel pojal songa operatsioon , op läks korda,22 jan võeti niidid välja , opi haav puhas ei punetust . nyyd 27 jan jäime haigeks tekkis palavik 37,8 ei lasnud kõrgemaks võtsin partsetamol küünaldega alla kuna see mõjub juba oma pool tundi ja palavik ei möödunud 3 päevaga ,kutsusin arsti koju tema kirjutas välja amoxilini kuna oli 5 päev palaviku kurgu nohu ja rõgisemisega , bronhhid puhtad, kopsud puhtad, nyyd andsime seda 7 päeva kuid palavik oli endiselt 37, 3 peal igapäev, arst vahetas välja zinnati vastu , samal päeval tegime kh vereproovi veri korras, nyyd endiselt tiirutab siin palavikku ylesse ja kaob , päevas oma 3 kindlalt. pln andke nõu mida edasi teha

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei saa ma Teie kirjast täpselt aru, kas ka praegu on lapsel veel kõrge palavik või on kehatemperatuur 37,3 kraadi ja kahjuks ei kirjuta Te oma lapse vanust. Selline väike kehatemperatuuri tõus 37,0-37,4 võib väikelastel jääda püsima pärast külmetushaiguse põdemist kuni paariks nädalaks. Kui laps on ise rõõmus ning käitub ja sööb tavapäraselt ja palavik ei tõuse üle 37,5 kraadi ning kõik analüüsid on korras, ei pea Te muretsema. Kui aga palavik tõuseb pidage kindlasti nõu oma perearstiga, kes teab haiguse senist kulgu ja kes on last ravinud. Vajadusel vaatab perearst lapse uuesti läbi ja määrab analüüsid.
Praegu on liikvel palju viirushaigusi ja võimalik, et Teie laps põeb järjest erinevaid külmetushaigusi.

Lugupidamisega,
Tiia Voor