1 aastasel nohu ja köhatab pidevalt 09.01.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul selline mure, et mu aastasel lapsel tekkis täna hommikul ( 09.01.2009 ) nohu ja samaaegselt hakkas ta köhatama. Röga iseenesest pole ja hingab ka nagu tavaliselt ( hingamises pole raginaid ).
Tal pole kunagi köha olnud ja sellepärast ma ei teagi, et kas see on köha või mitte. Tal nagu rohkem kurgus kõdistaks nagu ja siis köhatab või on see äkki nohust kuidagi tingitud? Palavikku ja muid probleeme pole, kilkab, naerab, sööb korralikult jne.
Ette tänades :)

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ega ilma last nägemata ja kuulamata oska minagi öelda, kas laps köhib.
Nohu tõttu ninast kurku valguv sekreet võib ajada ka köhatama.

Edu soovides,
Tiia Voor