Lapsel paanikahood??? 07.01.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tegu siis 6 aastase poisiga, väga tundliku ja natuke sellise hüperaktiivse närvikavaga laps.

Esimene "hoog" oli vana-aasta õhtul, muidugi päeva oli ka väga tihe, küllasõit, ilutulestik, palju-kära jne. Poiss ootas seda väga. Õhtul (õigemini) küll öösel magama minnes, hakkas lapsel järsku paha, hakkas lausa värisema natuke. Pärast käis mitu korda pissil.Ise ütles, et see on ilutulestikus (ootas seda nii väga)kuskil 15min oli kõik möödas .

Teine kord vaatas meiega telekat ja nägi uudistes midagi, mis tal jälle sellise hoo põhjustas (näitas vist seda Gaa¾a pommitamist) ja jälle sama lugu- hakkas paha, näost valge jne. Kuid 10 min. kõik korras.

Füüsilise tervisega peaks kõik korras olema, alles tegime arsti juures analüüse.Tal on ka südames auk,-3,4mm aga see on juba peaegu kinni kasvanud, vähemalt perearst enam kahinaid ei kuulnud. Kas tõesti see närvidest ja mida ma üldse sellise olukorra vältimiseks ette pean võtma?
Poiss on väga kinnine ja ei taha üldse rääkida, mis talle muret teeb, hoiab nagu kõik endale. Ka arstil käies on näha , et laps kardab aga üritab kõigest väest tugev olla- ometi pole , meie lapsevanemad, tal kunagi kangelast mängida käskinud.
Üks väga mures ema.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Soovitan pöörduda murega lastepsühholoogi või närviarsti poole.

Lugupidamisega,
Tiia Voor