MYCOPLAZMA PNEUMONIAE 17.11.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
olen 1,8 aastase tütarlapse ema. Haigus algas tugeva köhaga, mis kestis umbes 4 nädalat. Perearst määras raviks Bactrimi suspensioon ning rahvatarkuse meetmeid, kuid köha ikka püsis ning isegi tugevnes eriti öösel. Kuna paranemist polnud saadeti meid analüüsidele (veri). Lisan analüüside vastus:
IgM - 0.54 (s.o. +/- normide järgi) ja
IgA - 24 (>12 positiivne)
IgG analüüsi ei tehtud. Selle alusel perearsti otsus oli järgmine: laps on terve. Mina isiklikult polnud sellega nõus ning võtsin suunda LORi juurde, kes oli kindel,et see on Mycoplazma infektsioon ning tuleb alustada ravi Klatsiidiga. Peale ravi tehti analüüs uuesti ning saadi vastuseks:
IgG - 69 (>45 positiivne)
IgM - 0.19 (

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei ole Te oma kirjas kirjutanud, mille suhtes saadi Ig vastused ja millal analüüsid tehti, kuid arvestades kirja pealkirja eeldan ma, et need analüüsid tehti ja vastused saadi mükoplasma kohta. Kuna ma ei tea, millise ajavahemiku järel analüüse on tehtud ei saa ma Teie lapse vastuseid kommenteerida. Üldiselt on nii, et mükoplasma nakkuse korral tekivad IgM antikehad 1.-2. haigusnädalal, kõrgeim tase on 3.-4.nädalal, kaovad 8.-9. nädalaks. IgG antikehad tekivad 2. haigusnädalal ja püsivad 2-4 kuud. IgA antikehad on värske nakkuse tunnuseks, kuid nende osatähtsust on veel vähe uuritud. Ehk siis kokkuvõtvalt: IgM ja IgA antikehade leid viitab värskele infektsioonile, IgG antikehade leid varasemale nakatumisele.

Lugupidamisega,
Tiia Voor