Lapsel ninaots ja põsed kollased 07.10.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Laps on 1 aasta vana. Lapsel on juba paar kuud ninaots ja põsed kollased, silmavalged mitte. Kusjuures porgandit ta saab ainult juurviljapüreedes 1 kord päevas, porgandimahla ei anna. Kas kollasus võib tähendada et lapsel on mingid probleemid maksaga või see on tingitud ikkagi porgandist? Äitah

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui kollasus pole paari kuu jooksul tugevnenud ning silmavalged pole kollakad, siis on ebatõenäline, et tegemist võiks olla makaprobleemidega.
Porgandikollasuse korral ei ole silmavalged kollased ja nahakollasus on enam väljendunud just ninal, peopesades.
Vereproovist saab mõõta bilirubiini taset, mis on kõrgenenud haiguste korral, aga on normis porgandikollasus puhul.

Lugupidamisega,
Tiia Voor